Zbiórka dla potrzebujących – POMOC DLA UKRAINY

Nasi Drodzy i Drogie,

W związku z niebywałym i przekraczającym wszelkie wyobrażenie atakiem Rosji na naszych Braci i Siostry w Ukrainie oraz trwającą tam wojną, dąbrowski Plastyk przyłącza się do zbiórki dla potrzebujących.

Zbieramy:

  • środki higieny osobistej dla kobiet (żele, podpaski, tampony, mydła, pasty do zębów, szczoteczki dla dzieci i dorosłych, wilgotne chusteczki itp.)
  • dla dzieci – pampersy, mleko modyfikowane, środki pielęgnacyjne oraz zabawki, kredki, kolorowanki, materiały plastyczne itp.,
  • żywność długoterminowa (kasza, makaron, ryż, konserwy, olej itd.)
  • woda mineralna (małe butelki 0,3 i 0,5l)
  • batony energetyczne, zupki w proszku
  • proszki do prania, płyny do prania i płukania, płyny do mycia naczyń itp.
  • środki opatrunkowe, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Produkty prosimy przynosić do Szkoły (do – biblioteki szkolnej, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00), skąd będą przekazywane do dąbrowskich punktów zbiórek (możecie tam też zanosić bezpośrednio – Centrum Aktywności Obywatelskiej – ul. Sienkiewicza 6A 24/h lub ul. Kościuszki 24 – codziennie od 10:00 do 18:00), zbiórki objęte są patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej

Wiemy doskonale, że możemy na Was liczyć i wspólnie sprzeciwimy się złu, które próbuje wkraść się do naszego świata. Nie ma na to naszej zgody.

Pamiętajmy słowa Mariana Turskiego – „11 przykazanie – Nie bądź obojętny”.

I jeszcze ważna informacja dla osób, które chciałby przyjąć pod swój dach ukraińskie Rodziny – zgłaszać możecie się do Centrum Zarządzania Kryzysowego – tel. 32 262-44-10 (czynne całą dobę, siedem dni w tygodniu).

Dziękujemy Wam z całego serca.

Слава Україні! Sława Ukrajini! 

Społeczność Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej

Ilustracja naszej Absolwentki – Nataszy Remesz (dziękujemy za zgodę na wykorzystanie)