Finał konkursu „Warsztat i wyobraźnia. Z inspiracji twórczością Zdzisława Beksińskiego”


Do konkursu zgłoszono 164 prace 89 autorów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 50 prac 37 autorów.

Nagrodę Główną dla ucznia średniej szkoły artystycznej w wysokości 1000 zł i album z malarstwem Zdzisława Beksińskiego zdobyła Paulina Opieka II Nagrodę – 500 zł i album Jerzego Kędziory „Na krawędzi imaginacji” otrzymała Agnieszka Gorgoń

Wyróżnienie honorowe
zdobyła Weronika Krawczyk Wernisaż wystawy pokonkursowej i uroczyste wręczenie nagród odbyły się 27 lutego 2015 r. w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.
Szczególne Gratulacje dla Laureatek od Pracowni Technik Graficznych!

Z inspiracji twórczością Zdzisława BeksińskiegoZ inspiracji twórczością Zdzisława Beksińskiego  Z inspiracji twórczością Zdzisława Beksińskiego

Z inspiracji twórczością Zdzisława Beksińskiego Z inspiracji twórczością Zdzisława Beksińskiego Z inspiracji twórczością Zdzisława Beksińskiego
Finał konkursu „Warsztat i wyobraźnia. Z inspiracji twórczością Zdzisława Beksińskiego”

KALENDARZ AUTORSKI 2015 – Grand Prix dla Katarzyny Grądal


Kolejny sukces naszej szkoły!
W VII Ogólnopolskim Konkursie Projektowym - KALENDARZ AUTORSKI 2015 nasza uczennica Katarzyna Grądal zdobyła Grand Prix, a praca Natalii Wróblewskiej została wyróżniona.

Ponadto dwie prace zostały zakwalifikowane do wystawy - Marty Gwizdek oraz Adrianny Badyny.
Gratulujemy autorom prac oraz ich prowadzącym - pani Marii Matyji-Rozparze oraz panu Krystianowi Czajorowi.



KALENDARZ AUTORSKI 2015 – Grand Prix dla Katarzyny Grądal

VII OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY – Płock 2014


VII OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY - Płock 2014
Ilustracja do wiersza Stefana Themersona „Komorne”.

I nagroda - Agata Lędźwa I nagroda - Aleksandra Lupa
(nauczyciele prowadzący - Sylwia Pałuchowska i Agnieszka Budny)

II nagroda - Patrycja Ślęzak
II nagroda - Wojciech Ligorowski
(nauczyciele prowadzący - Agnieszka Budny i Edyta Kubik)
VII OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY – Płock 2014

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „KOMPOZYCJE”- Elbląg 2014


VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „KOMPOZYCJE”- Elbląg 2014

I nagroda w kategorii: grafika - Sebastian Klocek
nauczyciele: Agnieszka Budny, Edyta Kubik
VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „KOMPOZYCJE”- Elbląg 2014

IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Grafika i Okolice” – Kluczbork 2014


IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Grafika i Okolice” - Kluczbork 2014

Nagroda Specjalna Burmistrza Kluczborka - Luthien Łańcucka
nauczyciele: Agnieszka Budny, Edyta Kubik

Nagroda - Anna Kwas
nauczyciele: Agnieszka Budny, Edyta Kubik

Nagroda - Patrycja Wcisło
nauczyciele: Łukasz Kawka, Edyta Kubik

Wyróżnienie - Aleksandra Lupa
nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Agnieszka Budny

Wyróżnienie - Marta Solecka
nauczyciele: Agnieszka Budny, Edyta Kubik

Kwalifikacje do wystawy pokonkursowej: Jadwiga Horzela, Claudia Metto, Weronika Jarzyna.
Ponadto jury wyróżniło naszą placówkę za zestaw nadesłanych prac graficznych.
IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Grafika i Okolice” – Kluczbork 2014

XIX Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży – Toruń 2014


XIX Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży - Toruń 2014

nagroda
- Weronika Jarzyna nauczyciele: Łukasz Kawka, Sylwia Pałuchowska

nagroda - Paulina Opieka nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik

wyróżnienie - Aleksandra Szlęk nauczyciele: Łukasz Kawka, Edyta Kubik

Kwalifikacje do wystawy pokonkursowej: Eliza Sobania, Oliwia Dudek, Julia Dyszy, Sebastian Prusaczyk, Patrycja Wcisło, Aleksandra Kopacka, Weronika Krawczyk, Agata Lędźwa, Aleksandra Lupa, Magdalena Łądka i Magdalena Szcześniak.
XIX Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży – Toruń 2014

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory w ramach X „Stacji Kutno” 2014


IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory w ramach X „Stacji Kutno” 2014

IV wyróżnienie
i nagroda 500 zł - Agata Lędźwa,
nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Agnieszka Budny

IV wyróżnienie honorowe i dyplom pamiątkowy - Magdalena Szcześniak,
nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik
IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory w ramach X „Stacji Kutno” 2014

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Inspirowane wsią”(współorganizator: CEA) – Gronowo Górne 2014


III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Inspirowane wsią”(współorganizator: CEA) - Gronowo Górne 2014

II miejsce
w kategorii: grafika warsztatowa - Marta Solecka,
nauczyciele: Agnieszka Budny, Edyta Kubik
III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Inspirowane wsią”(współorganizator: CEA) – Gronowo Górne 2014

Międzynarodowy Konkurs na Ex Libris w ramach Festiwalu „INTERETNO” – Subotice (Serbia) 2014


Międzynarodowy Konkurs na Ex Libris w ramach Festiwalu „INTERETNO”
- Subotice (Serbia) 2014
- (zobacz - pdf)


nagroda „Złoty Paw”
- Eliza Sobania, Marta Solecka,
nauczyciele: Agnieszka Budny, Edyta Kubik
Międzynarodowy Konkurs na Ex Libris w ramach Festiwalu „INTERETNO” – Subotice (Serbia) 2014

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki „Pejzaże miast – place” – Opole 2014


II Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki „Pejzaże miast - place” - Opole 2014

wyróżnienie: Mateusz Szlauer
,
nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik

kwalifikacja do wystawy pokonkursowej:
Agnieszka Gorgoń, Aleksandra Kopacka, Claudia Metto, Agata Nowak, Paulina Opieka,
II Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki „Pejzaże miast – place” – Opole 2014

Stypendium artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Stypendium artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
przyznawane najlepszym dyplomantom za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2013/2014.

Aleksandra Szlęk, klasa IV LP, absolwentka, wychowawca klasy - Łukasz Kawka
Stypendium artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

V Międzynarodowy konkurs UAT GRAPHIC DESIGN 2014 Bratysława


V Międzynarodowy konkurs UAT GRAPHIC DESIGN 2014 Bratysława
I miejsce: Małgorzata Nanuś,
nauczyciele: Beata Będkowska, Wojciech Jurkiewicz


nagroda specjalna: Anna Musioł,
nauczyciele: Beata Będkowska, Wojciech Jurkiewicz
V Międzynarodowy konkurs UAT GRAPHIC DESIGN 2014 Bratysława

Kolejny sukces!!!


Miło nam poinformować o wynikach I Ogólnopolskiego Konkursu malarskiego "Obraz Abstrakcyjny".

W konkursie organizowanym przez Liceum Plastyczne w Gryficach uczennica Aleksandra Mechel zdobyła I miejsce i Indeks Akademii Sztuk Pięknych w Szczecinie, a uczennica Aleksandra Bednarek zdobywając III miejsce otrzyma Nagrodę Starosty Gryfickiego. Serdecznie gratulujemy dziewczynom oraz ich prowadzącym pani Beacie Skrzypek i panu Mariuszowi Wnukowskiemu sukcesu.
Kolejny sukces!!!

II Ogólnopolskie Biennale Plakatu Szkół Plastycznych „Granice wolności” – Gdynia 2014


II Ogólnopolskie Biennale Plakatu Szkół Plastycznych „Granice wolności” - Gdynia 2014

WYRÓŻNIENIE: Iwo Kaliński,
nauczyciele: Maria Matyja-Rozpara, Wojciech Jurkiewicz

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY POKONKUERSOWEJ:
Kamila Płaszewska, nauczyciel: Robert Kańtoch, Inga Pronobis,
nauczyciele: Maria Matyja-Rozpara, Wojciech Jurkiewicz,
II Ogólnopolskie Biennale Plakatu Szkół Plastycznych „Granice wolności” – Gdynia 2014

Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki „Pejzaże Miast – Place” – Opole 2014


Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki „Pejzaże Miast - Place” - Opole 2014 WYRÓŻNIENIE: Mateusz Szlauer, nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik
Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki „Pejzaże Miast – Place” – Opole 2014

9 miejsce na 60 szkół plastycznych w całej Polsce…


Miło nam poinformować wszystkich o kolejnym sukcesie szkoły. Zgodnie z raportem z przeglądu prac z rysunku, malarstwa i rzeźby uczniów szkół plastycznych, organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej nasza szkoła zajmuje obecnie 9 miejsce na 60 szkół plastycznych w całej Polsce. Uzyskaliśmy najwyższą notę punktacyjną od roku szkolnego 2007/2008 co świadczy o coraz wyższym poziomie i coraz lepszym przygotowaniu naszych uczestników. Niebawem kolejny, III etap przeglądu CEA, gdzie dwie nasze uczennice będą walczyły o indeksy uczelni. Trzymamy kciuki
9 miejsce na 60 szkół plastycznych w całej Polsce…

XXIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI PIĘKNEJ „Color Art” Pod Patronatem Polskiego Komitetu Do Spraw UNESCO


XXIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI PIĘKNEJ „Color Art” Pod Patronatem Polskiego Komitetu Do Spraw UNESCO

W katgorii: GRAFIKA

W IV grupie – od 16 do 19 lat:

I miejsce – nagroda w wysokości 400 zł – Agata Lędźwa, nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Agnieszka Budny II miejsce – nagroda w wysokości 300 zł – Sebastian Klocek, nauczyciele prowadzący: Agnieszka Budny, Edyta Kubik III miejsce – nagroda w wysokości 200 zł – Agnieszka Gorgoń, nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Agnieszka Budny

Wyróżnienie – Katarzyna Halejak, nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik Wyróżnienie – Olga Czyżewska, nauczyciele prowadzący: Agnieszka Budny, Edyta Kubik Wyróżnienie – Aleksandra Kopacka, nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Łukasz Kawka

W V grupie – od 20 do 24 lat

I miejsce – nagroda w wysokości 400 zł – Aleksandra Kopacka, nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik Wyróżnienie – Ilona Warmuz, nauczyciele prowadzący: Łukasz Kawka, Edyta Kubik

XXIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI PIĘKNEJ „Color Art” Pod Patronatem Polskiego Komitetu Do Spraw UNESCO

Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży z cyklu „Wielcy znani i nieznani” XIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „SALVADOR DALI – PALETA SNÓW” – Rybnik 2014


Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży z cyklu „Wielcy znani i nieznani” XIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „SALVADOR DALI - PALETA SNÓW” - Rybnik 2014 NAGRODA: Agnieszka Tomsia, nauczyciele prowadzący: Łukasz Kawka, Edyta Kubik WYRÓŻNIENIE: Magdalena Zięba, nauczyciele prowadzący: Łukasz Kawka, Edyta Kubik KWALIFIKACJA DO WYSTAWY POKONKUERSOWEJ: Anita Wąsowska, nauczyciel: Edyta Kubik, Paulina Opieka, nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik
Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży z cyklu „Wielcy znani i nieznani” XIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „SALVADOR DALI – PALETA SNÓW” – Rybnik 2014

X Ogólnopolskie Biennale Grafiki Artystycznej Uczniów Średnich Szkół Plastycznych – Szczecin 2014


X Ogólnopolskie Biennale Grafiki Artystycznej Uczniów Średnich Szkół Plastycznych - Szczecin 2014 WYRÓŻNIENIE HONOROWE: Aleksandra Szlęk, nauczyciele prowadzący: Łukasz Kawka, Edyta Kubik
X Ogólnopolskie Biennale Grafiki Artystycznej Uczniów Średnich Szkół Plastycznych – Szczecin 2014

I OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE „W STRONĘ FANTAZJI I WYOBRAŹNI” DEDYKOWANEGO ZDZISŁAWOWI BEKSIŃSKIEMU.


I OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE „W STRONĘ FANTAZJI I WYOBRAŹNI” DEDYKOWANEGO ZDZISŁAWOWI BEKSIŃSKIEMU. II miejsce - Anna Musioł, nauczyciele prowadzący:Beata Będkowska, Wojciech Jurkiewicz
I OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE „W STRONĘ FANTAZJI I WYOBRAŹNI” DEDYKOWANEGO ZDZISŁAWOWI BEKSIŃSKIEMU.

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „IKONY POPKULTURY” – Wrocław 2013


IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „IKONY POPKULTURY” - Wrocław 2013 I NAGRODA: Luthien Łańcucka, nauczyciele prowadzący: Agnieszka Budny, Edyta Kubik I NAGRODA: Agnieszka Świętek, nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik III NAGRODA: Patrycja Wcisło, nauczyciele prowadzący: Łukasz Kawka, Sylwia Pałuchowska III NAGRODA: Magdalena Zięba, nauczyciele prowadzący: Łukasz Kawka, Sylwia Pałuchowska WYRÓŻNIENIE: Agata Nowak, nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik WYRÓŻNIENIE: Katarzyna Nowak, nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik
IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „IKONY POPKULTURY” – Wrocław 2013

I Ogólnopolski Konkurs Graficzny dla młodzieży na ekslibris Filii Gdańskiej – Gdańsk 2013


I Ogólnopolski Konkurs Graficzny dla młodzieży na ekslibris Filii Gdańskiej - Gdańsk 2013 WYRÓŻNIENIE: Karolina Kluza, nauczyciele prowadzący: Łukasz Kawka, Sylwia Pałuchowska
I Ogólnopolski Konkurs Graficzny dla młodzieży na ekslibris Filii Gdańskiej – Gdańsk 2013

XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Bohúňova Paleta”- Bielsko-Biała 2013


VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Bohúňova Paleta”- Bielsko-Biała 2013 KATEGORIA: Rysunek ZŁOTE PASMO: Joanna Płazińska, nauczyciel prowadzący: Edyta Kubik KATEGORIA: Malarstwo SREBRNE PASMO: Katarzyna Czerwińska, nauczyciel prowadzący: Edyta Kubik KATEGORIA: Grafika ZŁOTE PASMO: Agata Nowak, Magdalena Zięba, Magdalena Szczęśniak Aleksandra Szlęk, Agnieszka Tomsia, Magdalena Łądka SREBRNE PASMO: Martyna Piątek, Agnieszka Gorgoń, Aleksandra Lupa, Sebastian Prusaczyk, Agnieszka Sławek, Claudia Metto, Agata Lędźwa BRĄZOWE PASMO: Patrycja Wcisło, Eliza Sobania WYRÓŻNIENIE: Sebastian Klocek, Marcin Ambrozik Nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik, Agnieszka Budny, Łukasz Kawka
XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Bohúňova Paleta”- Bielsko-Biała 2013

Stypendium naukowe Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2012 / 2013


Stypendium naukowe Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2012 / 2013 Kinga Kosmalska, klasa II OSSP, wychowawca - Marta Podgórska Karolina Szopa, klasa IV LP, wychowawca - Łukasz Kawka
Stypendium naukowe Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2012 / 2013

Stypendium artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok szkolny 2012 / 2013


Stypendium artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok szkolny 2012 / 2013 Aleksandra Szlęk, klasa IV LP, wychowawca - Łukasz Kawka
Stypendium artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok szkolny 2012 / 2013

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory w ramach IX „STACJI KUTNO”- Kutno 2013


III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory w ramach IX „STACJI KUTNO”- Kutno 2013 III miejsce - Martyna Piątek, nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik IV wyróżnienie honorowe - Agnieszka Świętek, nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik
III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory w ramach IX „STACJI KUTNO”- Kutno 2013

X Piknik Malarski „Sielskie Klimaty 2013”


X Piknik Malarski „Sielskie Klimaty 2013” I nagroda: Agata Lędźwa, nauczyciele prowadzący: Agnieszka Budny, Sylwia Pałuchowska
X Piknik Malarski „Sielskie Klimaty 2013”

III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Grafika i okolice” – Kluczbork 2013


III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Grafika i okolice" – Kluczbork 2013 nagroda: Aleksandra Lupa, nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik nagroda: Aleksandra Szlęk, nauczyciele prowadzący: Łukasz Kawka, Sylwia Pałuchowska nagroda: Sebastian Prusaczyk, nauczyciele prowadzący: Łukasz Kawka, Sylwia Pałuchowska nagroda: Martyna Piątek, nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Łukasz Kawka
III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Grafika i okolice” – Kluczbork 2013

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „KOMPOZYCJE 2013”


VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „KOMPOZYCJE 2013” Organizator: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu W kategorii: grafika: I MIEJSCE: Claudia Metto, nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Agnieszka Budny III MIEJSCE: Aleksandra Szlęk, nauczyciele prowadzący: Łukasz Kawka, Sylwia Pałuchowska WYRÓŻNIENIA: Paulina Opieka, nauczyciele prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Agnieszka Budny WYRÓŻNIENIA: Ilona Warmuz, nauczyciele prowadzący: Agnieszka Budny, Łukasz Kawka
VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „KOMPOZYCJE 2013”

XVII MIĘDZYNARODOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO” – TORUŃ 2013


XVII MIĘDZYNARODOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO” – TORUŃ 2013 WYRÓŻNIENIE: Julia Dyszy KWALIFIKACJA DO WYSTAWY POKONKURSOWEJ: Patrycja Wcisło, Sebastian Prusaczyk, Aleksandra Szlęk, Aleksandra Kopacka, Martyna Piątek, Angelika Wróbel nauczyciele prowadzący: Łukasz Kawka, Sylwia Pałuchowska
XVII MIĘDZYNARODOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO” – TORUŃ 2013

Międzynarodowy Konkurs Szkła Artystycznego w Rheinbach


Międzynarodowy Konkurs Szkła Artystycznego w Rheinbach II MIEJSCE: Katarzyna Ściuk, nauczyciel prowadzący: Iwona Skowron, Wioletta Kulesa
Międzynarodowy Konkurs Szkła Artystycznego w Rheinbach

OGÓLNOPOLSKI XII KONKURS PLASTYCZNY „DARUJMY ŚWIATU POKÓJ”


OGÓLNOPOLSKI XII KONKURS PLASTYCZNY „DARUJMY ŚWIATU POKÓJ” NAGRODA: Karolina Szopa WYRÓŻNIENIE: Ewelina Kawka WYRÓŻNIENIE: Katarzyna Czerwińska nauczyciel prowadzący: Aneta Kempa
OGÓLNOPOLSKI XII KONKURS PLASTYCZNY „DARUJMY ŚWIATU POKÓJ”

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY – GENIUSZ KRESÓW


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY – GENIUSZ KRESÓW NAGRODA: Magdalena Zięba nauczyciel prowadzący: Łukasz Kawka, Sylwia Pałuchowska
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY – GENIUSZ KRESÓW

VII OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE PLASTYCZNE „KOT 2013”


VII OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE PLASTYCZNE „KOT 2013” NAGRODA: Barbara Piętka WYRÓŻNIENIE: Aleksandra Lupa nauczyciel prowadzący: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik
VII OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE PLASTYCZNE „KOT 2013”

VIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „PORTRET RODZINNY 2013”


VIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „PORTRET RODZINNY 2013” NAGRODA: Agnieszka Gawęda WYRÓŻNIENIE: Monika Winiarczyk WYRÓŻNIENIE HONOROWE : Magdalena Kieszniewska nauczyciel prowadzący: Mariusz Wnukowski
VIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „PORTRET RODZINNY 2013”

XI OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE RYSUNKU I MALARSTWA KLAS MŁODSZYCH SZKÓŁ PLASTYCZNYCH 2013


XI OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE RYSUNKU I MALARSTWA KLAS MŁODSZYCH SZKÓŁ PLASTYCZNYCH 2013 I NAGRODA: Aleksandra Szlęk III NAGRODA: Kamil Łata WYRÓŻNIENIE: Agata Lędźwa nauczyciel prowadzący: Mariusz Wnukowski, Damian Pacha

 zobacz film >>>
XI OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE RYSUNKU I MALARSTWA KLAS MŁODSZYCH SZKÓŁ PLASTYCZNYCH 2013

KONKURS RECYTATORSKI „Carpe Diem”


KONKURS RECYTATORSKI "Carpe Diem" Organizator: Zespół Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej III MIEJSCE: Kinga Kosmalska, nauczyciel: Ewa Woźniak WYRÓŻNIENIE: Sandra Duś, nauczyciel: Ewa Woźniak
KONKURS RECYTATORSKI „Carpe Diem”

III MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „PRZYRODA W KOLORACH”


III MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „PRZYRODA  W KOLORACH” Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie III MIEJSCE: Agnieszka Tomsia, nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Łukasz Kawka
III MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „PRZYRODA W KOLORACH”

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „WARIACJE NA TEMAT TWÓRCZOŚCI TADEUSZA KANTORA”


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „WARIACJE NA TEMAT TWÓRCZOŚCI TADEUSZA KANTORA" Organizator: Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Częstochowie NAGRODA: Kamil Łata, nauczyciel: Mariusz Wnukowski NAGRODA ZA PRACĘ ZBIOROWĄ: Weronika Siemko,Justyna Flohr, Zleksandra Mechel, Oliwia Zaciera, Konrad Kornacki, Ewelina Kalaga, nauczyciele: Magdalena Łucka-Stojek ,Rafał Pelczar, Agnieszka Mika-Koszek
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „WARIACJE NA TEMAT TWÓRCZOŚCI TADEUSZA KANTORA”

VI OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD FILMOWY WYLĘGARNIA 2013


VI OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD FILMOWY WYLĘGARNIA 2013 Organizator: ZSO III Liceum Ogólnokształcące i CK Teatr Sztuk w Jaworznie I MIEJSCE: Aleksandra Szydłowska, nauczyciele: Beata Będkowska, Wojciech Jurkiewicz II MIEJSCE: Patrycja Obarewicz, nauczyciel: Robert Kańtoch III MIEJSCE: Aleksandra Szydłowska, nauczyciel: Robert Kańtoch WYRÓŻNIENIE: Pola Ficek, nauczyciel: Robert Kańtoch WYRÓŻNIENIE: Sebastian Prusaczyk, nauczyciel: Robert Kańtoch
VI OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD FILMOWY WYLĘGARNIA 2013

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PROJEKTOWY „LUTOSŁAWSKI INSPIRACJĄ DLA MŁODYCH PLASTYKÓW”


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PROJEKTOWY "LUTOSŁAWSKI INSPIRACJĄ DLA MŁODYCH PLASTYKÓW" Organizator: Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im.W.Gersona w Warszawie I NAGRODA: Anna Musioł, nauczyciele B. Będkowska, W. Jurkiewicz II NAGRODA: Emil Lewicki, nauczyciele B. Będkowska, W. Jurkiewicz III NAGRODA: Karolina Szopa, nauczyciele B. Będkowska, W. Jurkiewicz WYRÓŻNIENIE: Małgorzata Pasterczyk, nauczyciele B. Będkowska, W. Jurkiewicz
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PROJEKTOWY „LUTOSŁAWSKI INSPIRACJĄ DLA MŁODYCH PLASTYKÓW”

OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z GEOGRAFII- „GALILEO 2013”


OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z GEOGRAFII- „GALILEO 2013” Organizator: Centrum Edukacji Szkolnej WYRÓŻNIENIE: Eliza Solarz, nauczyciel: Marzena Motłoch WYRÓŻNIENIE: Karol Matuszek, nauczyciel: Marzena Motłoch
OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z GEOGRAFII- „GALILEO 2013”

OGÓLNOPOLSKIE KONKURS PLASTYCZNY NA WYKONANIE KOMIKSU O ELEKTRO-ŚMIECIACH PT. „ELEKTROMAN”


OGÓLNOPOLSKIE KONKURS PLASTYCZNY NA WYKONANIE KOMIKSU O ELEKTRO-ŚMIECIACH PT. „ELEKTROMAN” Organizator: Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Warszawie PIERWSZA NAGRODA: Marcin Ambrozik, nauczyciele: Beata Skrzypek i Robert Kańtoch
OGÓLNOPOLSKIE KONKURS PLASTYCZNY NA WYKONANIE KOMIKSU O ELEKTRO-ŚMIECIACH PT. „ELEKTROMAN”

VIII MIĘDZYNARODOWE BIENNALE PORTRET RODZINNY 2013


VIII MIĘDZYNARODOWE BIENNALE PORTRET RODZINNY 2013 Organizator: Zespół Szkół Plastycznych im. K. Norwida w Lublinie NAGRODA DLA WYRÓŻNIAJĄCEJ SIĘ OSOBOWOŚCI: Agnieszka Gawęda, nauczyciel: Mariusz Wnukowski WYRÓŻNIENIE DZIEKANA WA UMCS W LUBLINIE: Monika Winiarczyk, nauczyciel: Mariusz Wnukowski WYRÓŻNIENIE HONOROWE: Magdalena Kieszniewska, nauczyciel: Mariusz Wnukowski
VIII MIĘDZYNARODOWE BIENNALE PORTRET RODZINNY 2013

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS PN. SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH


V OGÓLNOPOLSKI KONKURS PN. SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH Organizator: Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej WYRÓŻNIENIE w kategorii od 10-14 lat: Kinga Kosmalska, nauczyciel: Anna Wolniaczyk. I MIEJSCE w kategorii od 15-18 lat: Ewelina Paskuta, nauczyciel: Anna Wolniaczyk. III MIEJSCE: Karolina Nawara, nauczyciel: Anna Wolniaczyk.
V OGÓLNOPOLSKI KONKURS PN. SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH

OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAFICZNY NA PROJEKT OKŁADKI ZESZYTU DO JĘZYKA FRANCUSKIEGO Z HASŁEM PROMUJĄCYM NAUKĘ TEGO JĘZYKA


OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAFICZNY NA PROJEKT OKŁADKI ZESZYTU DO JĘZYKA FRANCUSKIEGO Z HASŁEM PROMUJĄCYM NAUKĘ TEGO JĘZYKA Organizator: II NKJO w Sosnowcu LAUREATKA: Daria Remjasz, nauczyciel: Ewa Balcer
OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAFICZNY NA PROJEKT OKŁADKI ZESZYTU DO JĘZYKA FRANCUSKIEGO Z HASŁEM PROMUJĄCYM NAUKĘ TEGO JĘZYKA

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „W HARMONII Z PRZYRODĄ”


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "W HARMONII Z PRZYRODĄ" Organizator: Wdecki Park Krajobrazowy TRZECIE MIEJSCE: Jagoda Cerkiewnik
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „W HARMONII Z PRZYRODĄ”

OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD RYSUNKU, MALARSTWA I RZEŹBY, II etap (regionalny)


OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD RYSUNKU, MALARSTWA I RZEŹBY, II etap (regionalny) Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej PIĄTE MIEJSCE: Aleksandra Szlęk, nauczyciel: Beata Skrzypek (kwalifikacja do etapu ogólnopolskiego)
OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD RYSUNKU, MALARSTWA I RZEŹBY, II etap (regionalny)

XI OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE RYSUNKU I MALARSTWA UCZNIÓW ŚREDNICH SZKÓŁ PLASTYCZNYCH


XI OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE RYSUNKU I MALARSTWA UCZNIÓW ŚREDNICH SZKÓŁ PLASTYCZNYCH Organizator: Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej Kategoria: rysunek PIERWSZA NAGRODA: Kamil Kwiatkowski, nauczyciel Mariusz Wnukowski DRUGA NAGRODA: Marcelina Sokół, nauczyciel Mariusz Wnukowski Prace malarskie zakwalifikowane na wystawę pokonkursową: Paulina Białas, Konrad Motłoch, nauczyciel Grzegorz Skrzypek, Natalia Krzystanek, Kamil Łata, Marcelina Sokół, nauczyciel Mariusz Wnukowski, Karina Pogoda, Agnieszka Świętek, nauczyciel Beata Skrzypek
XI OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE RYSUNKU I MALARSTWA UCZNIÓW ŚREDNICH SZKÓŁ PLASTYCZNYCH

V OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE „Pejzaż ludzki” dedykowane Józefowi Czapskiemu


V OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE "Pejzaż ludzki" dedykowane Józefowi Czapskiemu Organizator: Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie NAGRODA: Maja Kawaliło, nauczyciel: Mariusz Wnukowski
V OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE „Pejzaż ludzki” dedykowane Józefowi Czapskiemu

VI MIĘDZYNARODOWY KONKURS ”POWSTANIE 44 W KOMIKSIE”


VI MIĘDZYNARODOWY KONKURS ”POWSTANIE 44 W KOMIKSIE” Organizator: Muzeum Powstania Warszawskiego WYRÓŻNIENIE: Agata Lędźwa
VI MIĘDZYNARODOWY KONKURS ”POWSTANIE 44 W KOMIKSIE”

XV MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „Bohunova Paleta – Człowiek, któremu przyznałbym nagrodę Nobla”


XV MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „Bohunova Paleta - Człowiek, któremu przyznałbym nagrodę Nobla” Organizatorzy: Szkoła Artystyczna im. Petera Michala Bohuňa w Dolnym Kubinie i Miejski Dom Kultury – Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku – Białej Kategoria: grafika ZLATE PASMO: Marta Oleksiak, Konrad Motłoch, nauczyciele: Łukasz Kawka, Edyta Kubik STRIEBORNE PASMO: Agnieszka Tomsia, nauczyciele: Łukasz Kawka, Edyta Kubik; Katarzyna Piątkowska, nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik BRONZOVE PASMO: Patrycja Wcisło, nauczyciele: Łukasz Kawka, Edyta Kubik CESTNE UZNANIE: Małgorzata Sobczyk, nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik; Marcin Ambrozik, Maja Kawaliło, nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Łukasz Kawka Kategoria: malarstwo BRONZOVE PASMO: Maria Pawłowicz, nauczyciel Grzegorz Skrzypek
XV MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „Bohunova Paleta – Człowiek, któremu przyznałbym nagrodę Nobla”

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” 2012


OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ" 2012 NAGRODA: Jagoda Cerkiewnik, opiekun Aneta Walasek.
OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” 2012

XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W JĘZYKU OBCYM


XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W JĘZYKU OBCYM Organizator: II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej DRUGIE MIEJSCE: Claudia Metto
XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W JĘZYKU OBCYM

III ZAGŁĘBIOWSKI KONKURS RECYTATORSKI „Dziecko to człowiek tu i teraz”


III ZAGŁĘBIOWSKI KONKURS RECYTATORSKI "Dziecko to człowiek tu i teraz" Organizator: II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej Kategoria: szkoły gimnazjalne DRUGIE MIEJSCE: Elżbieta Marzec, nauczyciel Maria Moryc
III ZAGŁĘBIOWSKI KONKURS RECYTATORSKI „Dziecko to człowiek tu i teraz”

IV PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI UCZNIÓW SZKÓŁ DĄBROWSKICH


IV PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI UCZNIÓW SZKÓŁ DĄBROWSKICH Kategoria: taniec. GRAND PRIX: Damian Cetera
IV PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI UCZNIÓW SZKÓŁ DĄBROWSKICH

XI KONKURS TWÓRCZOŚCI MUZYCZNEJ I PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „KOLĘDA I KARTKA BOŻONARODZENIOWA”


XI KONKURS TWÓRCZOŚCI MUZYCZNEJ I PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY "KOLĘDA I KARTKA BOŻONARODZENIOWA" Organizator: Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie, Przedszkole Miejskie nr 6 w Będzinie Kategoria: plastyczna. WYRÓŻNIENIE: Weronika Sawicz
XI KONKURS TWÓRCZOŚCI MUZYCZNEJ I PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „KOLĘDA I KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

V PRZEGLĄD TEATRZYKÓW OBCOJĘZYCZNYCH I KRÓTKICH FORM TEATRALNYCH


V PRZEGLĄD TEATRZYKÓW OBCOJĘZYCZNYCH I KRÓTKICH FORM TEATRALNYCH Organizator: I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej i Miejska Bibliotek Publiczna w Dąbrowie Górniczej DRUGIE MIEJSCE: 5 OSSP (przedstawienie pt. "Titanic"), nauczyciel: Monika Słaboń.
V PRZEGLĄD TEATRZYKÓW OBCOJĘZYCZNYCH I KRÓTKICH FORM TEATRALNYCH

I MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA GRAFIKĘ I RYSUNEK INSPIROWANY TWÓRCZOŚCIĄ LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO „Bez natury tworzyć nie mogę”


I MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA GRAFIKĘ I RYSUNEK INSPIROWANY TWÓRCZOŚCIĄ LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO "Bez natury tworzyć nie mogę" Organizator: Państwowy Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy Kategoria: grafika TRZECIE MIEJSCE: Małgorzata Sobczyk, nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik Jury przyznało również wyróżnienia naszej szkole za poziom artystyczny prac oraz różnorodność technik graficznych.
I MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA GRAFIKĘ I RYSUNEK INSPIROWANY TWÓRCZOŚCIĄ LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO „Bez natury tworzyć nie mogę”

V DZIEŃ KULTURY ARABSKIEJ


V DZIEŃ KULTURY ARABSKIEJ Konkurs wiedzy o kulturze arabskiej Organizator: Wydział Filologiczny, Uniwersytet Śląski PIERWSZE MIEJSCE: Katarzyna Czerwińska
V DZIEŃ KULTURY ARABSKIEJ

KOMPOZYCJE


KOMPOZYCJE Organizator: Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" Kategoria: grafika młodzież DRUGIE MIEJSCE: Aleksandra Szlęk , nauczyciele: Łukasz Kawka, Edyta Kubik WYRÓŻNIENIA: Oliwia Dudek, nauczyciele: Łukasz Kawka, Edyta Kubik WYRÓŻNIENIE HONOROWE: Martyna Sroka, nauczyciele: Łukasz Kawka, Edyta Kubik Kategoria: grafika dorośli TRZECIE MIEJSCE: Aleksandra Kopacka, nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Łukasz Kawka WYRÓŻNIENIA: Martyna Piątek, Fabiola Lubecka, nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Łukasz Kawka WYRÓŻNIENIA HONOROWE: Katarzyna Piątkowska, Agnieszka Świętek, nauczyciele: Sylwia Pałuchowska, Edyta Kubik, Piotr Golonka, nauczyciele: Łukasz Kawka, Edyta Kubik
KOMPOZYCJE

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „SZTUKA BEZ RAM”


OGÓLNOPOLSKI  KONKURS  PLASTYCZNY  "SZTUKA BEZ  RAM" Organizator: Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli PIERWSZE MIEJSCE :  Oliwia Dudek, nauczyciel Łukasz Kawka i Edyta Kubik I WYRÓŻNIENIE : Agata  Zastrzeżyńska, nauczyciel Łukasz Kawka i Edyta Kubik II WYRÓŻNIENIE : Agnieszka Tomsia, nauczyciel Łukasz Kawka i Edyta Kubik W kategorii  -  praca teoretyczna dotycząca idei II WYRÓŻNIENIEM nagrodzony został: Konrad Motłoch, klasa VI OSSP, nauczyciel  Ewelina Sobczyk-Podleszańska.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „SZTUKA BEZ RAM”

XX JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI PLENER RYSUNKOWO-MALARSKI IM.KRYSTYNY DRĄŻKIEWICZ DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW NAJSTARSZYCH KLAS LICEÓW PLASTYCZNYCH – „KAZIMIERZ BISKUPI 2012″


XX JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI PLENER RYSUNKOWO-MALARSKI IM.KRYSTYNY DRĄŻKIEWICZ DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW NAJSTARSZYCH KLAS LICEÓW PLASTYCZNYCH - "KAZIMIERZ BISKUPI 2012" Organizator: Zespół Szkół Plastycznych w Kole
WYRÓŻNIENIE: Mirosława Jurkowska, nauczyciele: Grzegorz Skrzypek, Anna Wolniaczyk WYRÓŻNIENIE: Konrad Motłoch, nauczyciele: Grzegorz Skrzypek, Damian Pacha
XX JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI PLENER RYSUNKOWO-MALARSKI IM.KRYSTYNY DRĄŻKIEWICZ DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW NAJSTARSZYCH KLAS LICEÓW PLASTYCZNYCH – „KAZIMIERZ BISKUPI 2012″

XVIII MIĘDZYNARODOWE BIENNALE GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY Toruń 2012


XVIII MIĘDZYNARODOWE BIENNALE GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY Toruń 2012 Organizator: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka   NAGRODA: Katarzyna Halejak, nauczyciel:  Sylwia Pałuchowska NAGRODA: Aleksandra Szlęk, nauczyciel: Łukasz Kawka WYRÓŻNIENIE : Agnieszka Gorgoń, nauczyciel: Agnieszka Budny WYRÓŻNIENIE : Dominika Urbańczyk, nauczyciel: Łukasz Kawka Prace: Fabioli Lubeckiej, Marty Oleksiak, Mai Kawaliło, Martyny Piątek, Katarzyny Piątkowskiej, Agnieszki Świętek, Angeliki Wróbel zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej.
XVIII MIĘDZYNARODOWE BIENNALE GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY Toruń 2012

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „UCIEKAM NA WIEŚ, BO…”


I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "UCIEKAM NA WIEŚ, BO..." Organizator: Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym PIERWSZE MIEJSCE: Martyna Piątek, kategoria grafika warsztatowa, nauczyciel: Sylwia Pałuchowska TRZECIE MIEJSCE: Agnieszka Tomsia, kategoria rysunek, nauczyciel: Łukasz Kawka WYRÓŻNIENIE  Agata Zastrzeżyńska, kategoria malarstwo, nauczyciel: Mariusz Wnukowski
I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „UCIEKAM NA WIEŚ, BO…”
Copyright © Zespół Szkół Plastycznych im. T.Kantora, ul. Kosmonautów 8, 41-303 Dąbrowa Górnicza, tel./fax (32) 260-32-40/(32)260-28-68