REKRUTACJA


Liceum Plastyczne – rekrutacja dla kandydatów po gimnazjum

Liceum Sztuk Plastycznych – rekrutacja dla kandydatów po szkole podstawowej


INFORMUJEMY, IŻ NABÓR DO ZESPOŁU SZKÓŁ PLASTYCZNYCH
W DĄBROWIE GÓRNICZEJ NA ROK SZKOLNY 2019/2019

NIE JEST OBJĘTY REKRUTACJĄ ELEKTRONICZNĄ 

ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z ZASADMI REKRUTACJI DO NASZEJ SZKOŁY www.zspdabrowa.pl w zakładce rekrutacja

W RAZIE JAKICHKOLWIEK PYTAŃ PROSIMY
O KONTAKT Z SEKRETARIATEM SZKOŁY
tel: 32 260 32 40

 


W naszej szkole nauka kończy się egzaminem dyplomowym z wybranej specjalności, a następnie maturą. Uczniowie kończąc szkołę zdobywają zawód plastyk.
Dwa mity:
1) Żeby dostać się do naszej szkoły trzeba być wybitnie uzdolnionym.
2) W naszej szkole się rysuje. Tylko i bez przerwy.
Po pierwsze – najważniejsza jest pasja i zaangażowanie. Chęć do działania artystycznego. Nikt nie rodzi się wybitnym artystą (no, może z kilkoma wyjątkami typu Mozart) i dlatego w Plastyku stawiamy na rozwój.
Po drugie – kładziemy nacisk nie tylko na przedmioty artystyczne i dlatego nasi uczniowie zdają maturę z jednymi z najlepszych wyników w mieście oraz biorą udział i bywają laureatami konkursów.
Talent plastyczny uczniowie rozwijają na lekcjach rysunku, malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii i filmu, grafiki i animacji komputerowej oraz czterech pracowniach specjalistycznych: szkła artystycznego, witrażu, technik graficznych i projektowania graficznego.
Bierzemy udział w plenerach, wystawach, jeździmy na wycieczki (także zagraniczne), bierzemy udział w projektach, organizujemy wiele imprez szkolnych
i miejskich, kładziemy nacisk na naukę języków obcych… Wynika więc z tego,
że to szkoła jak każda inna. Tyle tylko, że to też nieprawda.
Plastyk ma bowiem coś, czego w innych szkołach często brakuje – niepowtarzalną atmosferę, która wynika prawdopodobnie z tego, że wszyscy tu lubimy ze sobą przebywać, traktujemy się po partnersku, bardzo się lubimy i mamy do siebie dystans. W takich warunkach nauka i działania artystyczne stają się czystą przyjemnością i stąd biorą się nasze wspólne sukcesy. Przede wszystkim zaś: wszystkim się chce i jest po prostu fajnie.

 

Zapraszamy na dni otwarte 2018

Copyright © Zespół Szkół Plastycznych im. T.Kantora, ul. Kosmonautów 8, 41-303 Dąbrowa Górnicza, tel./fax (32) 260-32-40/(32)260-28-68