„1922 w Katowicach” – wystawa ze zbiorów Biblioteki Śląskiej

„1922 w Katowicach” – wystawa ze zbiorów Biblioteki Śląskiej

20 czerwca, 16 lipca i 27 sierpnia 1922 roku – to trzy ważne daty związane z przyłączeniem części Górnego Śląska do Polski i uroczystościami, które odbywały się od czerwca do sierpnia w różnych miejscach Katowic.
Co działo się w Katowicach przed stu laty? Kto uczestniczył w pamiętnych wydarzeniach? Jaki był program uroczystości? Na te pytania odpowiada ekspozycja planszowa przygotowana wyłącznie ze zbiorów Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Świadectwem tamtych dni są przede wszystkim archiwalne fotografie, unikatowe dokumenty rękopiśmienne, a także prasa z epoki – zarówno miejscowa, jak i ogólnopolska – szczegółowo relacjonująca wszystkie wydarzenia.

Wystawa „1922 w Katowicach” w formie prezentacji online dostępna jest w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej:
https://www.sbc.org.pl/dlibra/publication/619292/edition/582619/content

Scenariusz wystawy: Barbara Maresz, Anita Tomanek
Opracowanie graficzne: Joanna Rzepka

Ekspozycja jest czynna w godzinach otwarcia Biblioteki.
Biblioteka Śląska, Galeria przy schodach, plac Rady Europy 1 w Katowicach

Zapraszamy!